Kompozit, en az iki farklı malzemenin bir araya gelmesi ile oluşan daha dayanıklı malzeme türüdür. Bu üretim süreci; günümüzde öncelikli olarak cam elyafı ve polyesterin bir araya gelmesi ile oluşan Fiberglass olarak bilinse de, cam yünü yerine yeni geliştirilen farklı malzemeler de kullanılarak bir çok kompozit türü ile inovatif ürün ve uygulamalar hayata geçirilmektedir.

Fipol’de Kompozit Havuzların üretiminde kullanılan malzeme, denizlere meydan okuyan teknelerde kullanılan malzeme ile aynı özelliktedir. Yapılan işlemlerde kullanılan malzeme karışımlarının, kapalı ve kontrollü bir ortamda; işlemin yapıldığı havanın derece ve nem oranına göre dahi incelikle ayarlanarak yapılması gerekmektedir. Bu durum tüm katmanların doğru bir şekilde birleşmesini ve final fiberglass ürünün kusursuz olmasını sağlamaktadır.

Akmaz, kokmaz!

Fipol kompozit fiberglass havuzlar, sızdırmazlık garantili, bakteri oluşumuna olanak sağlayan derz arası gibi alanların olmadığı tertemiz, sapa sağlam havuzlardır.

Çok Dayanıklıdır

Periyodik bakımları doğru yapılırsa en az 25 yıl güvenle kullanılabilir.

Az Bakım, Çok Keyif

Tasarımları ve yapıları gereği kompozit fiberglass havuzlar, diğer alternatiflere göre çok daha az haftalık bakım ve temizlik gerektirir. Fipol havuz kullanıcıları bakıma ayrılan bu zaman yerine keyiflerine bakarlar.

Çatlamaz, Patlamaz!

Beton ve vinil astarlı havuzlar yapısal özellikleri sebebiyle kullanılan aksesuar, köşeli merdiven gibi detaylardan dolayı zaman içerisinde özellikle sızıntı, kozmetik bozukluklar gibi bir çok sıkıntıya gebedir. Fipol kompozit fiberglass havuzlar ise kalıptan tek parça olarak fabrika ortamında üretildiği için ne tesisat bağlantılarından, ne basamak köşelerinden ne de kullanılan diğer aksesuarlardan dolayı en ufak bir sıkıntı çıkarmaz.

Şip Şak Havuz!

Fipol havuzlar kontrollü ve kapalı fabrika ortamında yüksek teknoloji ile üretilirler. Kalite kontrolden geçrilirler. Önceden üretilmiş hazır ürünler sadece 1 hafta içerisinde kusursuz bir şekilde sonlandırılarak kullanıcılarına teslim edilir. Havuzun yerinin hazır olması durumunda kurulum da sadece 1 gün içerisinde tamamlanabilmektedir.

Kışın da Çok Güzel!

Diğer havuz alternatifleri kışın boşaltılarak yıllık bakımları yapılır. Havuzun boş durduğu zaman çevresindeki kullanıcılar için tehlike arz ettiği gibi hem aşırı su, enerji, kimyasal ve dolayısı ile maddi tüketimlere sebep olan bu süreç kompozit fiberglass havuzlar için gerekli değildir. Sadece kışlık bakım ürünlerini kullanarak ve havuzu günde sadece yarım saat otomasyon ile çalıştırarak kış boyu pırıl pırıl bir havuza sahip olursunuz.